Limbažu ģimnāziju apmeklē draugi no Vācijas, Bulgārijas un Nīderlandes

 

          Limbažu novada ģimnāzija jau otro mācību gadu darbojas Eiropas Savienības izglītības programmas Erasmus+ projektā F.I.T. – focused, interested, tolerant for Europe Enerģisks, ieinteresēts un tolerants, lai iekļautos Eiropā”. Kopā ar Limbažu novada ģimnāziju projektā darbojas izglītības iestādes no Vācijas, Nīderlandes un Bulgārijas. Latvijas svētku nedēļā sadarbības partneri ciemojās Limbažos – ieradās 18 skolēni un 6 pedagogi. Nedēļas laikā visi ļoti sadraudzējās, bet mūsējiem ,protams, bija atbildība un uztraukums, lai ciemiņi justos labi. Ārzemju skolēnus savās ģimenēs uzņēma Anete Elīza Elksne ( 10.b kl.), Alise Ramane ( 10. b kl.), Dmitruka Diāna (10.a.kl.) , Alksnis Pēteris ( 11. a kl.), Mārtiņš Pētersons ( 11.a kl. ) , Kristīne Anna Garklāva ( 11.a kl.), Martinsons Kārlis ( 11.a kl.), Ķirse Marta ( 11.a kl.) , Fenska Linda ( 11.b kl. ) , Dāniels Liecis ( 11.b kl.) , Laura Kopceva (11.a kl.) un Zane Dadze ( 12.b kl. ). Anete Elīza, Marta, Pēteris, Linda un Mārtiņš pat uzņēma 2 un 3 viesus. Milzīgs paldies viņu ģimenēm!

Mēs ciemiņiem izrādījām savu skolu, viņi apmeklēja arī mācību stundas. Visi atzinuši, ka skolā valda ļoti jauka atmosfēra, ka skola ir moderna un ļoti labs tehniskais aprīkojums. Mūsu skolēni bija sagtavojuši prezentācijas – par Latviju, Limbažiem, mūsu izglītības sistēmu, pieprasītākajām profesijām un piedāvātajām mācību programmām.

Mūsu projekta komanda viesiem parādīja Limbažu pilsētu, Limbažu muzeju, izstaigājām pilsdrupas un uzkāpām skatu tornī, uzzinājām daudz interesanta no muzeja speciālista Jura Pavloviča. kā arī apmeklējām maiznīcu Lielezers. Ārzemniekiem tur ļoti patika, arī iegaršojās viņiem neierastā rupjmaize, tāpat bulciņas un piparkūkas ar balto šokolādi. Vācu un nīderlandiešu pedagogi pirms došanās atceļā vēlreiz apmeklēja maiznīcu, lai iegādātos gardumus saviem mājniekiem. Neizpalika arī sporta aktivitātes. Viens vakars tika atvēlēts sporta spēlēm hallē ar draudzības maču volejbolā, citu vakaru vedām savus draugus uz peldbaseinu.

Apmeklējām Rīgas Ekonomikas jeb Stokholmas augstskolu, uzzinājām par iespējām tur studēt, tikāmies ar studentiem. Apmeklējām Latvijas Universitātes Dabas māju, arī šogad atklāto Zinātņu māju. Mārupē iepazināmies ar kosmētikas firmu “Madara cosmetics” . Ungurpilī iepazinām ražošanas procesu SIA Aloja – Starkelsen, tad bijām Staiceles Lībiešu muzejā un paviesojāmies pie audējiem. Jaunieši arī paši varēja iesēst stellēs un pamēģināt kādu kārtiņu noaust. Ārzemniekiem tas biia milzīgs pārsteigums. Rūjienas saldējuma ražotnē noskatījāmies prezentāciju par saldējuma tapšanas procesu un degustācijā pagaršojām vismaz 20 saldējuma veidus, arī jaunumu – bumbiņsaldējumu.

Mūsu viesiem paveicās, ka vizīte bija Latvijas valsts svētku laikā, tāpēc bija iespēja izjust īpašo svētku gaisotni. Kopā Lāčplēša dienā gājām lāpu gājienā un pēc tam klausījāmies koncertu Limbažu luterāņu baznīcā, apmeklējām arī Bērnu un jauniešu centra pašdarbības kolektīvu koncertu. Īpaši visiem patika latviešu tautas dejas un mazie mūziķi. Valsts svētku sarīkojumā ģimnāzijā viesi skatījās klašu sagatavotos priekšnesumus par Latvijas vēsturi un dziedāja līdz valsts himnu. Ģimeņu dienā vairākas ģimenes apmeklēja arī gaismas festivālu Staro Rīga un nopriecājās, ieraugot Esplanādē, kā krāsas spēlējas Erasmus burtos. Daži aizbrauca uz jūru, citi uz Valmieru vai Cēsīm, daži pastaigājās pa Lielezera dabas taku, bet ārzemju skolotāji šajā dienā devās izbraukumā ar velosipēdiem un Rātsnamā aplūkoja mirdzošo gleznu izstādi. Noslēgumā projekta dalībnieki kopā veidoja prezentācijas par nedēļas laikā piedzīvoto, kuru prezentēja noslēguma pasākumā , bija arī ballīte ar dažādu valstu rotaļām un dejām.

Inta Somere, projekta koordinatore

Prezentāciju skatīties ŠEIT!