Studijas un atbalsts studijām

2023. gada 2. februārī mūsu skolā uz tikšanos ar 11.klašu un 12.b,c klašu skolēniem bija ieradies LU vēstures un filozofijas fakultātes pirmā kursa students Egīls Kļuss. 

Saruna tika iesākta ar erudīcijas jautājumu: “Kura vēsturiska persona ir dzimusi Limbažos? Viņš bija fotogrāfs un gaišreģis, reizēm dēvēts arī par latviešu Nostradamu, viņš pareģoja Latvijas preses karalienes Emīlijas Benjamiņas nāvi trūkumā un aukstumā.”

Ekrānuzņēmums 2023 02 07 083559

Pareizo atbildi zināja un balvā “Rokasgrāmatu pret dezinformāciju” saņēma 11.b klases skolēns Māris Kristaps Strazdiņš.

Tikšanās mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar iespējām, kādas sniedz studijas Latvijas Universitātes vēstures un filozofijas fakultātē, kā arī iepazīstināt ar Vītola fondu un tā iespējām, kādas tas sniedz studējošiem, lai tie varētu pilnvērtīgi studēt.

Egīls Kļuss ir arī Studentu Padomes deputāts. Viņš pastāstīja par organizācijas darbību – par pasākumiem, kas stiprina fakultātes kultūras dzīvi. Studijas – iespējas, domāšana, mājīga gaisotne. Uzsvēra, ka svarīga ir personība, ne tik daudz profesija. Absolvējot šo fakultāti, paveras plašas iespējas darbam – ārlietu dienestā, starptautiskajās komunikācijās, Saeimā, analītiskais speciālists utt.

Interesanti bija klausīties par studenta vaļaspriekiem un hobijiem – vēsturisko mēbeļu restaurēšana, vinila plašu un seno grāmatu kolekcionēšana. “Ja atradīsiet savu hobiju, pavērsies plašāks dzīves ceļš. Darbs vai hobijs?”

Ekrānuzņēmums 2023 02 07 083715

Sarunas noslēgumā skolai tika uzdāvināta Raivja Zeltīta grāmata “Par nacionālu valsti”.

“Latvija ir katrs no mums. Ik dienu mēs veidojam stāstu par Latvijas vēsturi, šodienu un nākotni. Šo stāstu sadzird, saredz, sajūt, pārstāsta tālāk mūsu ģimenes locekļi, draugi, paziņas, uzņēmēji, ierēdņi, vietējie un ārvalstu žurnālisti, valstsvīri, ārvalstu sūtņi, kā arī citi cilvēki, par kuru eksistenci paši varbūt pat nenojaušam. Stāsts nesākas pirmdienas rītā un nebeidzas piektdienas pēcpusdienā pēc darba laika beigām, jo mēs turpinām to stāstīt ar savu komunikāciju, uzvedību un rīcību sociālajos medijos, sarunās ar draugiem un paziņām, saziņā ar ārvalstu kolēģiem, medijiem, sadarbības partneriem.” (“Rokasgrāmata pret dezinformāciju”)

LVĢ PKK Ieva Ratniece