Skolnieku rotas piemiņas tradīcija

Otrdien, 12.aprīlī, Limbažu novada ģimnāzijā viesojās Cēsu pulka Skolnieku rotas ceļojošā karoga komisijas pārstāvji, lai izvērtētu, vai Limbažu novada ģimnāzija būs skola, kas uz nākamo mācību gadu saņems glabāšanā atjaunoto Cēsu pulka Skolnieku rotas karogu.

Tradīcija aizsākās 1928.gadā, kad radās ideja par Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas saglabāšanu, par godu rotas desmit gadu atcerei, izgatavojot ceļojošo karogu. Tradīcijas mērķis ir godināt 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīru piemiņu, veicināt patriotisko audzināšanu un Brīvības cīņu izpratni Vidzemes skolu jauniešos un sadarbību militāri patriotiskajā audzināšanā.

Ar skolas notikumiem komisijas pārstāvjus  iepazīstināja 8.a1 klases skolniece Ketija Jamante, 10.a klases skolēns Reinis Ernests Rudzītis un 12.a klases skolēns Edgars Andžs. Diskusijā iesaistījās skolas direktore Gunta Lāce, skolotājas Velga Kalēja, Ija Puisāne un  Ieva Ratniece.

Skolēnu sagatavoto prezentācijas materiālu par skolas notikumiem saistībā ar Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas saglabāšanu variet apskatīties šeit Prezentācija

Cesu3

Cesu4