Audiovizuālā nodarbība zinātniskajā centrā Vizium

Limbažu Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolēni 18. septembrī devās mācību ekskursijā uz Ventspili, kur programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedalījās audiovizuālajā nodarbībā zinātniskajā centrā Vizium. Skolēni varēja iepazīt jaunu 3D datorgrafikas programmatūru "Blender", ko izmanto animācijas, vizuālo efektu, mākslas darbu, 3D modeļu, interaktīvu 3D lietotņu un datorspēļu veidošanai. Nodarbībā skolēni veidoja 3D modeli, balstoties uz Lielvārdes koka pils jeb Uldevena pils foto. Skolēnus aizrāva process. Dažiem gāja raitāk, dažiem lēnāk, bet kopumā visi bija apmierināti un novērtēja nodarbību, kā noderīgu un interesantu. Nākamajā dienā skolēni apmeklēja Latvijas kara muzeju vēsturiskajā Ziemassvētku kauju norises vietā. Muzeja darbinieks strēlnieka formas tērpā atraktīvā veidā skolēniem radīja priekšstatu par karavīru ikdienas dzīvi, disciplīnu un dalību kaujās. Nodarbība bija piepildīta ne tikai ar vēsturiskiem faktiem, bet arī ar aktivitātēm un uzdevumiem. Šī ir noteikti īstā vieta, kur iegūt ne tikai jaunas zināšanas par mūsu vēsturi, bet arī saliedēties.