Tūrisma dienas aktivitātes

29. maijs ģimnāzijā bija tūrisma diena. Visu klašu skolēniem, protams, izņemot tos, kuriem jāgatavojas eksāmeniem, tika dota iespēja izmēģināt spēkus dažādās tūrisma aktivitātēs. Zemessargi ģimnāzijas skolēniem bija noorganizējuši vairākus kontrolpunktus ar uzdevumiem.

Vispirms bija jāparāda prasme teritorijā orientēties pēc kartes. Pirmajā kontrolpunktā – teltī, noteiktā laikā bija jāsaliek puzle. Sākotnēji likās, ka tas būs pavisam viegli un ātri, bet teltī bija karsti, sviedri lija, un uzdevuma izpilde prasīja laiku. Tālāk, kad tika atrasts otrais komandpunkts, bija uzdevums, kurš prasīja praksē pielietot matemātikas zināšanas. No garas, garas auklas laukumā bija jāizveido kvadrāts. Arī šī aktivitāte prasīja saskaņotu komandas darbu, lai figūra atbilstu prasībām. Trešā aktivitāte bija vissarežģītākā. Visiem kopīgi bija jāpārnes plastmasas glāze ar ūdeni. Taču glāze tika uzlikta uz koka ripas, kuras malās bija caurumiņi, kuros bija iesietas auklas. Dalībniekiem, turot rokās auklu galus un sekojot līdzi, lai glāze neapgāžas, bija jāvirzās uz priekšu. Glāzes stabilitāte bija atkarīga no katra komandas biedra prasmes būt uzmanīgam. Viena neuzmanīga kustība un - viss! Tad atkal zemessargs pielēja glāzē ūdeni un bija jāturpina kustēties tālāk. Reizēm pie paša finiša glāze atkal apgāzās. Tad to atkal piepildīja… Te emocijas sita augstu vilni.

Pats galvenais visās aktivitātēs bija prasme klases biedriem strādāt vienotā komandā, savstarpēji sadarboties un būt saliedētiem. Kā izrādījās, tas nemaz nebija viegli, lai gan ikdienā visi mācāmies kopā vienā klasē. Paldies zemessargiem par sadarbību un īpašs paldies Zemessardzes 27.kājnieku bataljona kaprālim Jurim Dārziņam!

Maija reliz