Virtuālās realitātes izrāde “Īsumā par Visumu”

“Latvijas skolas somas” programmas ietvaros 2. maijā 4.a, 4.b, 5.a, 5.b, 5.c un 6.a, 6.b klases apmeklēja SIA “Binoklis” piedāvāto virtuālās realitātes izrādi “Īsumā par Visumu”. Vispirms firmas pārstāvis Edgars paskaidroja, ka izrādi varēs redzēt tikai tad, ja tiks izmantots speciālais aprīkojums –stereoskopiskās 360 grādu VR brilles, austiņas un pults. Pēc tam no piedāvātajām tēmām “Dzīvība”, “Enerģija”, “Zeme” vai “Cilvēks” katra klase varēja izvēlēties to, kura likās visinteresantākā. Katrā no daļām darbojās personāžs – Muzikālais klauns, Spēkavīrs, Dresētājs un Akrobāte, kuri rotaļīgā veidā izklāstīja tēmas, izmantojot praktiskus zinātniskus eksperimentus un dažādu ierīču demonstrējumus. Piemēram, izrādē “Dzīvība” palielinājumā redzējām vismazākās sīkbūtnes, baktērijas, kuras radušās pirms 4,5 miljardiem gadu.

Pēc izrādes interaktīvā veidā atbildējām uz dažādiem, āķīgiem jautājumiem. Tad mūs “ielaida” virtuālajā 3D telpā – ziņkārīgo istabā, kurā ar virtuālo roku varējām pamēģināt “paņemt” kādu no planētām un “iemest melnajā caurumā”. Varējām “paņemt” kādu priekšmetu un to virtuāli pārvietot. Tas nebija viegli, reizēm to “nometām” zemē. No malas tas izskatījās smieklīgi, jo visi grābstījās ar rokām pa gaisu vai taustīja blakus sēdētāju. Šī bija interesanta izrāde. Skolēnu atsauksmes – pasākums ļoti patika, bija iespaidīgi, iegūtas jaunas emocijas, izmēģinātas jaunas tehnoloģijas.

Virtuala skola