Izrāde "Netikumīgie"

4. un 5. aprīlī Limbažu Valsts ģimnāzijas skolēniem bija iespēja apmeklēt Dirty Deal Teatro izrādi "Netikumīgie" Rīgā. Jau pats izrādes nosaukums ieintriģēja skolēnus. Izrādes gaitā skolēni no malas varēja paraudzīties paši uz sevi, paskatīties uz skolā notiekošo no malas un kritiski analizēt savu un klasebiedru, skolasbiedru rīcību ikdienā. Izjūtas bija dažādas- vienaldzīgo nebija. Daži atzina, ka izrāde ir laba, mūsdienīga... Daži sacīja interesanta. 11.klašu meitenes Sabrīna Treija, Paula Hannete Sokolovska un Elizabete Bukulde izrādi komentēja šādi : Bijām dzirdējušas, ka izrāde “Netikumīgie” saņēmusi divas Spēlmaņu nakts balvas – "Gada sasniegums orģināldramaturģijā" un "Gada labākā izrāde pusaudžiem", taču neaptvērām, cik ļoti tā aizraus. Jau pašā sākumā izrāde atšķīrās no citām iepriekš redzētajām, tā bija laikmetīga un tādējādi spēja uzrunāt gan jauniešus, gan vecākus cilvēkus. Lai gan izrādē piedalījās tikai trīs personas – dzejnieks Raimonds Ķirķis un aktieri Reinis Boters un Anna Klišāne, mans skatiens vienmēr šaudījās starp diviem notikumiem vienlaikus. Lomās esošie savas jomas profesionāļi izrādē iesaistīja arī skatītājus. Mums kādas divas vai trīs reizes bija jāpauž savs viedoklis vai jāveic fiziskas darbības izrādes nolūkos. Kas mums šķita amizanti bija tas, ka izrāde bija divos cēlienos, taču vēlāk atklājām, ka pat “starpbrīdis” bija daļa no izrādes. Izrādē “Netikumīgie” tika izceltas vairākas sabiedrībā, skolā un valstī aktuālas problēmas un patiesības, par kurām cilvēki nez kāpēc izvēlas nediskutēt. "Man visvairāk izrādē patika tās atklātums. Vēl ceļā mājup prātoju par cilvēku ieradumiem, negodīgumu ,atklātumu un to, cik nozīmīga ir dzeja, lai šos tematus "celtu dienas gaismā"- tā atzina Sabrīna. Arī tiem, kuri varbūt neizteica savu viedokli, klusībā bija ko padomāt par redzēto un dzirdēto.

netikumigie

latvijas skolas soma logo krasains