Projekts “Kontakts”

Iniciatīvas izglītības iestāžu atbalstam “Kontakts” 3 dienu mācībās Valmierā piedalījās Limbažu Valsts ģimnāzijas 3 skolēnu pašpārvaldes aktīvisti Sabrīna Treija, Annija Joma, Kerija Nellija Dunska un skolēnu pašpārvaldes atbalsta persona Baiba Cīrule. Trīs dienu laikā skolēni iepazinās ar dažādām neformālās izglītības metodēm, veidoja jaunas grupas un vadīja dažādas aktivitātes. Apmācību laikā skolēni vairāk uzzināja par mobingu, pilsonisko līdzdalību un saliedēšanos. Mācību mērķis bija projekta pieteikuma rakstīšanas uzsākšana, kuru arī veiksmīgi īstenojām.

Atsauksmes no dalībniecēm: “Mācībās es daudz ko ieguvu, taču tās nebija tādas kā skolā. Mēs nesēdējām pie galdiem un nerakstījām to, ko skolotājs saka, bet aktīvi darbojāmies paši un diskutējām par dažādiem jautājumiem.. Daudz strādājām grupās, es iepazinu dažādus cilvēkus un mācījos sastrādāties ar viņiem. “

“Man ļoti patika Kontakts apmācības. Bija interesantas saliedēšanās spēles, grupu darbi un aktivitātes. Patika, ka vadītāji grupās salika cilvēkus, kuri nav pazīstami. Bija iespēja iepazīties un visiem saliedēties. Es iesaistījos dažādos grupu darbos, mācījos vadīt nodarbības, guvu ieskatu, kā vadīt aktivitātes par mobingu, kā arī ieskatu projekta darba rakstīšanā.”

“Apmācībās “Kontakts” 3 dienu laikā neformālā veidā apguvu svarīgas mācības par tādiem tematiem kā mobinga atpazīšana un novēršana, iekļaušana un pilsoniskā līdzdalība. Iemācījos, kā šīs sabiedrībai nepieciešamās mācības iesaistīt projektos, lai veicinātu veselīgu skolas vidi. Man šīs dienas likās ļoti aizraujošas, piepildītas un vēl kādu laiku paliks atmiņā ne tikai zināšanu, bet arī superīgo citu skolu pašpārvalžu biedru dēļ, ko tur satiku.”

Ikviens apmācības “Kontakts“ dalībnieks uzsver, ka mācības bija vērtīgas un neatsverama pieredze ir iegūta. Laiks ķerties pie projekta rakstīšanas!

Kontakts