Dzejas dienas

Dzejas dienas1

Kā jau katru gadu, arī šogad ģimnāzijā īpaši tika atzīmētas Dzejas dienas.

13. septembra rītā pl. 7.07 neskaitāmi daudz velosipēdu un smaidīgu skolēnu pulcējās pie skolas, lai dotos neaizmirstamā Velotūrē pa mūsu senajiem Limbažiem un klausītos rīta un dzejoļu ritmos. Pie skolas enerģiski skanēja Ievas Samauskas "Oliņš Boliņš un rīta rosme", kuru izdzīvoja Reinis Tomiņš, Mārtiņš Sūrums un Madara Pormala.

Tālāk gan ar velosipēdiem, gan ar kājām ceļš veda uz Limbažu strūklaku, kur Terēze Motte-Štelce un Amanda Kaufmane ar dzejoli "Katru rītu" atgādināja par dienas iesākumu.
Tirgus laukumā Tabitas Ozoliņas, Dāvida Gūtmaņa dziesmas "Rīta kafija" noskaņā Amanda Krūmiņa piedāvāja gardu rīta kafiju un saldu vēlējumu garajai dienai.
     Nākamais pieturpunkts bija pie pasta ēkas, kur Paula Gūtmane, Tatjana Krjučkova, Everita Binde un Madara Pormala demonstrēja dzejoli ''Pagaidām... Mīlestība neprot skaitīt...''.
Tālāk ceļš veda uz sudraba muzeju, kur pagalmā, ar riteņiem izveidojot goda apli, Reinis Jānis Brunēvics, Marta Čatrauska, Diāna Dmitruka aicināja ieklausīties "Rīta klusumā", taču Madara Pormala dzejolim piedeva patīkamu mūzikālu skaņu.
       Savukārt pilsdrupās Esteres Tauriņas dzejolī "Velns un krāsas” ikviens varēja iztēloties vārsmās uzburto mītisko ainu.
        Senajā Pils ielā izskanēja Paulīnes Bārdas "Rīts Burtnieku ielā" Montas Cīrules, Janas Maurītes un Samantas Spuravas balsīs..
        Nākamā pietura bija pie luterāņu baznīcas, kur mūs sagaidīja veseli divi priekšnesumi. Ričards Uģis Pabērzs demonstrēja iespaidīgu dzejoli "Palikt vai aizbraukt", kas galvā radīja vairākas domas – par piederību savai pilsētai, izvēli un sakņojumu-, taču Ritvars Dubults no baznīcas torņa augšas skandēja dzejoli "Pilsētas dominante".
Tālāk devāmies uz Teātra māju, kur arī mūs gaidīja divi priekšnesumi. Madara Lipska un Lauma Sīle pierādīja, ka dzejoli var arī iemācīties vienā vakarā, runājot dzejoli "Labrīt, taciņas". Turpat blakus - pie skulptūras "Bučotāji" - Patrīcija Karlīna Roshofa demonstrēja dzejoli "Še tev dālderis".
       Tālāk pa Parka ielu gājām uz mazo parciņu, kur Katrīna Noriņa un Mareks Miķelsons skaitīja dzejoli "..ir rīts šis neparasts..".
        Pirmspēdējā pietura bija pie bibliotēkas, kur Artūrs Ābols, Ingūna Dārzniece, Dana Ance Gintere, Lāsma Malvesa un Viktorija Zaretskaya izrādīja dzejas uzvudumu "Grāmatas".
Un pēdējā pieturā - jau atkal pie skolas - mūs visus priecēja Aksels Roberts Zirnis, Zane Timofejeva un Anna Luīze Kravaine ar dziesmu "Miglains rīts". Tad arī RĪTA DZEJAS VELOTŪRE bija beigusies. Beigās direktore visiem paldies teica ar sirsnīgām dzejas rindām. Dzejas rīts, saulei un miglai rotājoties, izdevās burvīgs gan tiem, kas gāja ar kājām, gan tiem, kas brauca ar riteņiem.
       Jau ceturtdien pl. 20.02 tiekamies pie Lielezera maiznīcas, kur būs Dzejas dienu otrā daļa- vakara stunda! Visi laipni gaidīti!

Dzejas dienas2
Daniels Kevins Berkans