Nodarbība Limbažu Valsts ģimnāzijas bibliotēkā “Eiropas Rakstnieku diena-2023”

Eiropas komisija šogad uzsāka jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību.

1.-4.kl skolēni nodarbībā pārrunāja vairākas lietas par grāmatu. Pēc kādiem kritērijiem bērni izvēlas lasīt grāmatu? Vai pievērš uzmanību grāmatas autoram? No kuras valsts ir šis autors? Vairākums grāmatu izvēlas pēc ārējā izskata, nosaukuma, burtu lieluma un grāmatas biezuma.

Skolēni izspēlēja 2 spēles.

1.spēle “Reiz bija…”, kurā no 24 Eiropas autoru grāmatu vākiem ir jāizdomā, ar kādu teikumu grāmata sāktos. Uzdevumu veica noteiktā laika posmā, tad nolasīja katrs savu teikumu un noklausījās oriģinālo variantu.

2.spēle- “Atrodi grāmatu!”. Skolēni saņēma lapiņu ar grāmatas nosaukumu un meklēja to gan piedāvātajos plakātos, gan uz galda. Pierakstīja grāmatas autoru un valsti. Pēc tam katrs nolasīja visu pierakstīto informāciju.

Pēc nodarbības skolēni saņēma našķi un uzlīmi no šī pasākuma.

Paldies klašu audzinātājiem un 4.klašu latviešu valodas skolotājām par dalību šajās nodarbībās.

Bibliotekāres Gita un Ilona