Izlaušanās spēle par I.Ziedoņa pasakām

27.marta rīts 6.a un 6.b klases skolēniem sākās neparasti – skolēni pulcējās skolas zālē uz interaktīvu nodarbību – izlaušanās spēli par Imanta Ziedoņa pasakām. Šī nodarbība iekļauta projektā “Latvijas Skolas soma”, to piedāvāja Ziedoņa klase sadarbībā ar Ziedoņa muzejs.

Nodarbības mērķis - veicināt skolēnu interesi par kultūru, izmēģināt jaunas mācību pieejas, pilnveidot lasītprasmi un pieredzēt literatūru citādi.

Spēles princips bija balstīts uz sadarbību, lasītprasmi un loģiku. Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēniem tika sniegta neliela informācija par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Savukārt, galvenā nodarbības daļa bija veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, akcentējot rakstnieka vērtības. Klase tika sadalīta 3 komandās, bija kopīgi jāveic daudzveidīgi savstarpēji saistīti uzdevumi, kas attīstīja skolēnu lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību.

Sestklasnieki atzina, ka nodarbība bijusi interesanta, taču uzdevumi nav bijuši no vieglajiem.

Izlaušanās spēli vēl piedzīvoja 7.a, 8.a un visas 9.klases skolēni.

zieed