"Pārvērt pārdrošību par drošību!"

2022. gadā Veselības ministrija (VM), Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) uzsāka kampaņu "Pārvērt pārdrošību par drošību!" par bērnu traumatisma mazināšanu.  Daļa no šīs kampaņas ir arī "Bērnu drošības dienas" sporta spēles, kurās izklaidējošā veidā runā par traumatisma samazināšanu.

Pasākuma mērķis: kampaņas "Pārvērt pārdrošību par drošību!" un spēļu mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Sporta spēļu kampaņa tapusi pēc VM, BKUS un SPKC iniciatīvas un tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Šajā kampaņā aktīvi piedalījās arī Limbažu Valsts ģimnāzijas 3.-6. klašu skolēni.

Drošību uzraudzīja spēļu rīkotāji un tiesneši, par veselību rūpējās skolas medmāsa. Bērniem tika sniegta iespēja piedalīties gan individuālajās disciplīnās, gan komandas sacensībās.  

Individuālie uzdevumi: priekšmetu galds, balansa dēlis, atmiņas spēle, labirinta skrējiens, zvanu koridors;

komandu spēles: koka tilts vai lielā jenga, galda hokejs un sacensības, Flipper un Flipper sacensības;

rezerves aktivitātes: foto puzle, ūdens spaiņa stafete, lielais koka domino, satiksmes karte u.c.

Katrs spēļu dalībnieks saņēma pateicību un ābolu, sacensību uzvarētāji – diplomus.

bernudros

bernudros2