Starptautiskā dzimtās valodas diena Limbažu Valsts ģimnāzijā

Arī mēs šogad skolā 21. februārī atzīmējām Starptautisko dzimtās valodas dienu. Iespēja piedalīties bija ikvienam! 1. – 3. klašu skolēni domāja savus BRĪNUMMĪĻOS un PIĶA MELNOS vārdus un tos atbilstoši noformēja (paldies sk. Indrai Ābelei par darbiņu apkopojumu!), bet 4. klases skolēni rakstīja pasakas par, viņuprāt, svarīgākajām pieturzīmēm. Alīna Graudiņa un Nora Bērzkalne (4.a) bija izdomājušas pasakas par punktu, Olivers Ķirsis (4.b) stāstīja par draudzīgajām pieturzīmēm, Enia Balode (4.a) – par jautājuma zīmi, bet Dārtai Liniņai (4.c) visvairāk iepatikusies izsaukuma zīme.

Priecājamies par 5. a klases skolnieces Patrīcijas Rozes iegūto Atzinības rakstu Latviešu valodas aģentūras izsludinātajā konkursā “Valoda ir dzīva, ja Tu tajā runā” (paldies sk. Irēnai Bērziņai par ieguldīto darbu!).

Savukārt 5. – 8. klašu skolēni latviešu valodas stundās rakstīja diktātu un pildīja platformā kahoot testu par dzimtās valodas dažādiem jautājumiem, kurus bija sagatavojuši 10.b un 10.c klases skolēni. Šajā grupā ar pareizrakstību un pieturzīmju lietojumu vislabāk saprasties izdevās Kintijai Kindurei (5.a), Ancei Kustavus (5.b – arī testā visvairāk punktu), Esterei Graudiņai (5.c- veiksmīgākā arī testā), Rēzijai Cepurniecei (6.a), Patrikam Gertneram – Vīnbergam (6.b), Katrīnei Kļimanovai (7.a), Unai Raivai Bērziņai (7.b), Zandai Rūtai Krastiņai un Marijai Paulai Ciprusai (7.c), Kerijai Kristenai Kisļakai (8.a), Annijai Jomai (8.b – jāuzteic: diktātā nebija nevienas kļūdas, arī kahoot testā veicās vislabāk!), Emīlam Dubultam (8.c).

Kahoot testā nācās meklēt atbildes uz 20 āķīgiem jautājumiem par latviešu valodu. Katrā klasē noteica labākos punktu ieguvējus, un tie ir Patriks Donāts Vīksna (5.a), Viktorija Zariņa (6.a), Domeniks Grumslis (6.b), Vanessa Šmeņko (7.a), Elīza Jasmīna Gūtmane (7.b), Leo Rimašs (7.c), Ģirts Armands Ozoliņš (8.a), Līva Arta Kalniņa (8.c).

Savukārt pārbaudīt savas valodas prasmes pēc 20. gs. metodes (proti, rakstīt diktātu) skolas zālē tika aicināti 9. – 12. klašu interesenti. Skolēni rakstīja 8. pasaules diktātu (teksta autors rakstnieks Osvalds Zebris, to lasīja Jaunā Rīgas teātra aktieris Gerds Lapoško). Pēc darbu izlabošanas un rezultātu apkopošanas nācās gan secināt, ka ne vienam vien luksoforā deg sarkanā gaisma un vēl daudz kas jāapgūst. Vislabāk savas valodas prasmes šajā grupā apliecināja Reds Martinsons (9.a), Elizabete Keita Krīpere (9.b), Anda Rostoka (9.c), Lauris Kociņš un Laura Vilde (10.a), Patrīcija Povstjuka (10.b), Sabrīna Treija (10.c), Madara Jonele (11.a), Dace Ozoliņa un Estere Alksne (11.b), Daniela Bīlmane (11.c) un Evita Lindenberga (12.c). Pēc diktāta uzrakstīšanas bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, izpildot gana sarežģīto Letonikas testu (visvairāk punktu ieguva Miks Magone un Markuss Boļšijs (11. a), kā arī Undīne Stafecka (11.b).

Īpašs PALDIES 10.b un10. c klases skolniecēm Sabrīnai Treijai, Madarai Kaurātei, Melisai Miķelsonei, Agatei Bremmerei, Kristīnei Povstjukai, Patrīcijai Podsmostko un Danielai Durovai par veiksmīgu dzimtās valodas norisi mūsu skolā!

Un mazas balviņas veiksmīgākajiem!!!

Cerot uz tikšanos nākamgad Starptautiskajā dzimtās valodas dienā 

sk. Velga Kalēja.

latviesu diktats

auseklis