Dzejas izrāde “Tētis”

8.decembra priekšpusdienā skolas zālē pulcējās 1. un 4.klašu skolēni, lai noskatītos dzejas izrādi, kas veidota pēc dzejnieka Kārļa Vērdiņa dzejas grāmatas “Tētis” motīviem. Izrādi vērojām projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

Lielākā daļa dzejoļu bija veltīti tēva un bērna savstarpējo attiecību atainojumam. Jautri un aizraujoši aktieris Oskars Florencs - Vīksne uzrunāja skolēnu auditoriju, lika domāt par nopietnām lietām, ar dzejoļu palīdzību rosināja uz pārdomām. Aktieris izspēlēja tēti šofera, politiķa un pat pētnieka lomā. Tēti mēdz dažādi – īgni, noguruši, aizrautīgi, izpalīdzīgi, ieinteresēti. Bieži vien viņiem pietrūkst laika uzklausīt, pamācīt, atbalstīt, taču par spīti visam – mēs katrs savu tēti ļoti mīlam!

“…mans tētis no rīta modina

tam roka ir stipra un maiga

viņš skropstu saudzīgi pirkstos tver

un noņem no mana vaiga…” (K.Vērdiņš)