Jauniešu iniciatīvas projekts "Maini dzīvei garšu"

12.c klases meitenes -  Daniela Kristiāna Saleniece, Darja Koļesņeva, Samanta Stasjuna skolā ir saskatījušas gana nopietnu problēmu. Pēc novērotā skolas tualetēs varējām  spriest, ka katrs trešais skolēns tualetēs smēķē elektriskās cigaretes. Mūsu mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar e-cigarešu kaitīgumu, lai samazinātu smēķēšanu tualetēs un lai citiem skolēniem nebūtu jākļūst par pasīviem smēķētājiem. Tādēļ izveidojām informatīvos plakātus ar uzrakstu “Maini dzīvei garšu”, kā arī aicinājām skolotājus aktīvi iesaistīties problēmas risinājumā, biežāk ielūkojoties skolēnu labierīcību telpās.

Pētījumi liecina, ka 70% pusaudžu vecumā līdz 15 gadiem jau pamēģinājuši smēķēt. Nikotīna lietošana pusaudža gados var kaitēt smadzeņu attīstībai, ietekmējot tās smadzeņu daļas, kas atbildīgas par uzmanību, mācīšanos, garastāvokli. Bērniem un pusaudžiem e-cigarešu lietošana var izraisīt trauksmi un mācīšanās traucējumus. E-cigarešu tvaikā esošās ķīmiskās vielas var radīt organisma šūnu bojājumus, kas apliecina pieņēmumu, ka ilgtermiņā e-cigarešu lietošana varētu palielināt ļaundabīgo audzēju attīstības risku.

Lai izstrādātu plakātus, izmēģinājām savu veiksmi Limbažu jauniešu iniciatīvu projektā. Protams, saņēmām arī finansējumu. Projekts tiek īstenots par Limbažu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem - Jauniešu iniciatīvu projekta ietvaros.

WhatsApp Image 2022 12 02 at 02.42.55