Jauniešu hakatons "Darīt ir darbības vārds"

“MĒS TĀPAT KĀ BITES DZĪVOJAM

SAIMĒ. TĀPAT KĀ KATRA BITE IR SVARĪGA

RŪPĒS PAR STROPU, TĀ MĒS KATRS ESAM

NOZĪMĪGS, VEIDOJOT LABĀKU VALSTI,

EIROPU UN PASAULI."

2022. gada 17. martā Limbažu Valsts ģimnāzijas jaunieši – Atis Ratnieks, Artūrs Doroškevičs, Ringolds Reiziņš – pārstāvēja skolu projekta "DemokrātiJĀ" organizētajā jauniešu hakatonā “Darīt ir darbības vārds”.

Pasākuma mērķis ir stiprināt jauniešu lomu labākas nākotnes veidošanā un demokrātijas kultūru Latvijas skolās.

Hakatonā piedalījās skolēni no dažādām Latvijas vietām - Babītes, Brocēniem, Daugavpils, Grobiņas, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Limbažiem, Līvāniem, Olaines, Pļaviņām, Rīgas, Saldus, Stalbes, Valkas un Valmieras.

Skolēni kopīgi darbojās dažādās darbnīcās, apmeklēja saistošas lekcijas, diskutēja, kā arī tā bija lieliska iespēja redzēt un dzirdēt, ko jaunieši citviet domā un dara.

Gala rezultātā tapa plakāti, kurus saņems iesaistītās skolas, lai tos izmantotu mācību procesā 7.-9. klasēs un vidusskolā, turpinot rosināt diskusijas par demokrātiju – cilvēku demokrātijā, demokrātiju cilvēkā, par sabiedrību kopumā, vides aspektu un daudzām citām nozīmīgām tēmām.

Šī bija lieliska iespēja jauniešiem būt citādā vidē – radošā jauniešu veidotā vietā, kopienā “Lastādija” Maskačkas rajonā.

Projektu ”DemokrātiJĀ” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projektu īsteno biedrība "Eiropas Kustība Latvijā" un Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

WhatsApp Image 2022 04 22 at 9.41.27 AM 2

WhatsApp Image 2022 04 22 at 9.41.27 AM 1