Skolotāja Ulda Umuļa piemiņai

Daudzi mirst par vēlu, un daži mirst par agru. (Fr.Nīče)

Uldis Umukis 313401

(10.01.1957. – 25.02.2022.)

No mums aizgājis izcilais vēstures, filozofijas, politoloģijas un ekonomikas skolotājs, kādreizējās Limbažu 1. vidusskolas zīmols Uldis Umulis.

Kolēģi un bijušie skolēni Uldi atceras kā gara aristokrātu, cilvēku ar apbrīnojamām, plašām un dziļām zināšanām vēsturē, politikā un pasaules kultūrā.

1989. gadā skolotājs atgriezās darbā skolā, kurā pats bija mācījies. Vairāk nekā 30 gadu viņa harizma un personība jauniešus motivēja aizrautīgi apgūt vēsturi. Uldi raksturoja interese izzināt, skaidrs skats, tieša valoda, nepatika pret tukšvārdību un bezgalīga vienkāršība. Mēs atcerēsimies skolotāja rokasspiedienu – vienlīdz siltu un stingru, sasveicinoties gan ar lielvalstu prezidentiem, gan skolēniem un kolēģiem.

Skolotājs bija ļoti cilvēcīgs. Viņš kolekcionēja markas, kopa puķes, mīlēja literatūru, skolā vienmēr prata atrast un pateikt īstos vārdus īstajā brīdī, allaž saglabāja mieru un pieklājību.

Ulda Umuļa mūža ritējums nav bijis viegls, tajā bijuši smagi dzīves līkloči, ko viņš ir centies iziet ar taisnu muguru, vienmēr saglabājot vieglu pašironiju. Šķiet, ka skolotājs joprojām ar smaidu mums atgādina, ka “arī visdižākie imperatori kādreiz krīt”.

Skumjās esam kopā ar Ulda ģimeni un tuviniekiem.

Limbažu Valsts ģimnāzijas saime