Rīcības plāns Covid pozitīvo testu gadījumā

Labdien!

Arī mūsu skolā vakar ir bijuši pirmie Covid - pozitīvie testi. Tāpēc precizējām rīcības plānu šādos gadījumos.

Tikko tiek saņemta informācija par vīrusa nēsātājiem, viņi un vecāki par to tiek informēti telefoniski. Tālāk viņi un kontaktpersonas ārpus skolas rīkojas atbilstoši pieņemtajai kārtībai - dodas karantīnā un sazinās ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību.

Ja "pozitīvais gadījums" ir 1.-8. klasē, visa klase dodas attālinātajās mācībās, skolotāji vada tiešsaistes stundas. To, kādi testi jāveic, lai atgrieztos, nosaka ģimenes ārsts. Ja klasē ir kāds vakcinēts skolēns, viņš drīkst nākt uz skolu un mācīties klasē, izmantojot skolotāja individuālu konsultēšanu. Tomēr arī tad jāsazinās ar ģimenes ārstu, jo būs jāveic tests pilnīgai drošībai. Ja karantīnā aizies pirmīši (ptu ptu ptu), par mācību procesa organizēšanu vecākus informēs klašu audzinātāji.

Ja "pozitīvais gadījums" ir 9.-12. klasē, mājās mācīties dodas tikai nevakcinētie klasesbiedri. Skolotāji turpina vadīt stundas vakcinētajiem un citādi sertificētajiem, kuru šajās klašu grupās jau ir gana daudz. Mājmācībai šajā gadījumā netiks vadītas tiešsaistes stundas, pašiem jāseko līdzi mācību procesam. Skolotāji, protams, uzdos uzdevumus, palīdzēs iespēju robežās, konsultēs. Arī šajā gadījumā, sazinoties ar ģimenes ārstu, VISI veic testu.

Ļoti lūdzu visus saprast, ka skolotāji vienkārši nespēj vienlaicīgi kvalitatīvi nodrošināt stundu gan "dzīvajā", gan ekrānos. Darīsim labāko, ko spējam!

Vēlreiz vēlos akcentēt - skola nodrošina testēšanu trešdienas rītos. Tāpat mēs ātri uzzinām rezultātus un momentā informējam par tiem. Parasti informācija no mums pienāk ātrāk nekā no ģimenes ārsta caur SPKC. Tomēr tālāk visa darbošanās notiek, sadarbojoties ar ģimenes ārstu. Skolas atbildība tur beidzas. Šobrīd cenšamies ar laboratoriju BIOR vienoties, ka no nākamās nedēļas visi saņems savus testu rezultātus arī skolēnu epastos Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tikko būsim vienojušies, protams, informēsim jūs. Atgādinu, ka informācija par rezultātu ir arī datamed.lv.

Mieru un veselību vēlot - 

Direktore