Limbažu Valsts ģimnāzijas recepšu grāmata

Tuvojoties izlaidumiem, e-pastā saņēmām daudz vēstuļu ar piedāvājumiem iegādāties pildspalvas, grāmatas, lietussargus un daudz ko citu. Mēs skolēniem vēlējāmies atrast ko īpašu un nozīmīgu tieši viņiem, tāpēc ar pasūtīšanu nesteidzāmies.

Vienā no pirmdienas sanāksmēm skolotāji dalījās ar idejām, darbam ar skolēniem attālināto mācību laikā. Klausījos, kā mājturības un tehnoloģiju skolotāja Vēsma Bērziņa stāsta, ka skolēni prezentācijas veidā iesniedz receptes. Man šī ideja šķita lieliska, jo bija ļoti aktuāla - skolēniem šī mācību gada laikā nebija iespēja paēst skolas ēdnīcā, un, iespējams, bija biežāk jāpagatavo sev ēst pašu spēkiem. Pēc sanāksmes aprunājos ar Zani Kalniņu un mums radās ideja par recepšu grāmatu, kas būtu lieliska dāvana skolēniem izlaidumā un būtu praktiski izmantojama ikdienas dzīvē. Sarunā ar Vēsmu un direktori Guntu Lāci vienojāmies, ka realizēsim šo ideju dzīvē. Tad sākās radošais darba process – apkopoju, zīmēju, līmēju, krāsoju... Pēc apkopošanas palīgā nāca Velga Kalēja, Zane Kalniņa un Ilze Ābola, kuras tekstā ielika nedaudz vairāk komatiņu un laboja stila kļūdas. Pēc tam jau ar nepacietību gaidījām zvanu no izdevniecības – jūsu pasūtījums ir gatavs!

Sakām lielu paldies skolēniem un skolotājiem, kuri dalījās ar savām receptēm un piedalījās grāmatas izstrādes procesā. Tagad varam lepoties ar savu skolas recepšu grāmatu.

Lai labi garšo!

Elīze Zuševica