Pavisam neilgi pirms valstī noteiktajiem stingrajiem ierobežojumi saistībā ar Covid-19 30. oktobrī Limbažu Valsts ģimnāzijas 1. un 2. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām paguva noskatīties biedrības “Pusstāvs” izveidoto izrādi “Kaka un pavasaris”.
Protams, ka brīdī, kad skolēni tika informēti, uz kādu izrādi dosies, kāds ir izrādes nosaukums, parādījās ķiķināšana un izbrīns par to, kas tad izrādē tiks rādīts. Tas, protams, radīja skolēnos un arī skolotājos vēl lielāku interesi izrādi noskatīties.
Izrāde ir ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016. gada teātra sezonā.
Pozitīvi, ka vairāki bērni un arī skolotāji pirms šīs izrādes bija iepazinušies arī ar Andrusa Kivirehka grāmatu “Kaka un pavasaris”, kas ir bijusi iekļauta arī “Bērnu žūrijā” 2013. gadā.
Aktieri izrādē, atdzīvinot dažādus priekšmetus un iejūtoties vairākos tēlos, bērniem rāda un stāsta par viņiem aktuālām tēmām: par dažādiem ikdienas paradumiem (ģērbšanos, mācīšanos lasīt), par savstarpējām attiecībām, par likumsakarībām mums apkārt (ja silti nesaģērbsies, tad vari saslimt).
Izrādes laikā bērniem tiek uzdoti jautājumi, bērni smejas, gavilē, skaļi komentē notiekošo, kas nozīmē tikai to, ka izrādē iekļautās tēmas ir aktuālas un saistošas bērniem. Kāds pat ir tik ievilkts izrādē, ka gatavs doties uz skatuves, piedalīties un līdzpārdzīvot.
Jā! LĪDZPĀRDZĪVOT, LĪDZDARBOTIES – šīs, mūsuprāt, ir būtiskas prasmes skolā kopumā, kā arī šajā grūtajā un emocionālajā laikā.
Vēlāk klašu telpās pēc izrādes klašu audzinātāji ar skolēniem sarunājās par redzēto un dzirdēto, veicinot skolēnos vēl lielāku izpratni.