Projekta “Skolas soma” ietvaros š.g. 14. oktobrī skola piedāvāja apmeklēt izrādi “Dullais” pēc stāsta “Dullais Dauka” motīviem. Izrāde bija paradzēta 7.-9. klašu auditorijai.
Izrāde bija citādāka, tādējādi unikāla savā izpildījumā. Man patika viņu vienkāršā un tajā pašā laikā radošā interpretācija mūsdienīgā stilā, kas ļāva attīstīt arī iztēli. Tika aktualizētas arī problēmas, ar kurām diemžēl citiem cilvēkiem nākas saskarties arī ikdienā – vardarbība ģimenē, dažādie slāņi un to savstarpējās attiecības, kā arī sodīšana par zinātkāri. Tas ļāva padomāt par mūsu vērtībām, kas ir dotas, kā arī par to, ko mēs varētu darīt, lai mazinātu šādas problēmas. Ļoti interesanti, ka aktieri iekļāva stāstus no savas bērnības. Izrāde uzreiz kļuva personīgāka, jo tika pārkāpta šī izdomātā barjera starp aktiera tēlojumu un pašu aktieri, kurš arī ir dzīvs cilvēks un piedzīvo to pašu, ko mēs.
Pēc izrādes nonācu pie secinājuma – mums ir jānovērtē un pat jābūt pateicīgiem, ka mūs neviens nevar sodīt par mūsu zinātkāri, kā arī mēs varam sevi attīstīt tik, cik paši vēlamies. Daudzviet pasaulē šādi prieki pat ir liegti. Izrāde arī rosināja domāt, kāpēc vispār ir jāsoda par to, ka centies izprast lietas vairāk nekā citi.
Tā ir tik brīnišķīga iespēja, ka izrādi, kurā piedalās profesionāli aktieri, var noskatīties tepat skols telpās. Tas arī pierāda to, ka izrādēm obligāti nav nepieciešama plaša telpa, kurā skatītāji ir norobežoti no aktieriem. Šis vienozīmīgi bija pavisam citādāks veids, kā baudīt mākslu. Nenožēlojām, ka aizgājām.
Terēze un Agnija