Cēsu skolnieku rotas piemiņas karoga tradīciju atjaunošana

     1989.gadā Cēsīs – pēc pusgadsimta noklusēšanas Cēsu skonieku rotas biedrības piemiņas karogs parādās atkal – Cēsu kauju 70.gadadienā, kas sakrīt ar Atmodas laiku. Domas par karoga un ar to saistīto vēsturisko rituālu atjaunošanu cēsiniekiem radās 1996.gadā. Latvijas Brīvības cīņu dalībnieka, Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Alberta Amerika meitas Astrs Jansones rosināts un Cēsu rajona padomes izpilddirektora Māra Niklasa atbalstīts, 1998.gadā karogs tika atjaunots un nodots glabāšanā Tālavas novada Cēsu 15.skautu vienībai.

      1999.gadā - Cēsu kauju piemiņas astoņdesmitgadē, kad ielūgumu piedalīties saņēma arī Limbažu 1.vidusskolas audzēkņi, karogu glabāja Cēsu zemessardzes 2.brigādes obligātā militārā dienesta rotas kareivji.

      2000.gada 6.jūnijā Cēsīs notika Skolnieku rotas piemiņas pasākums, kura mērķis un uzdevums:

1) popularizēt Cēsu kauju vēsturisko nozīmi;

2) popularizēt Cēsu puka skolnieku rotas karoga piemiņu;

3) ar militāro sacensību palīdzību noskaidrot labākos Cēsu pulka skolnieku rotas karoga pretendentus.

 ces14

Limbažu 1.vidusskolas pārstāvji Cēsu skolnieku rotas piemiņas vietā Valmierā.