Karjeras attīstības atbalsta pasākums

2018.gada 1.februārī Limbažu novada ģimnāzijas 7.a un 7.b klases skolēniem bija iespēja piedalīties projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizētajā karjeras attīstības atbalsta pasākumā Savu sapņu īstenotāji.

Divas lieliskas nodarbības vadīja režisors un aktieris Mārtiņš Eihe

eihe1

7.a klases skolēni, klases audzinātāja Ieva Ratniece un režisors Mārtiņš Eihe

 

     Nodarbības ievadā Mārtiņš Eihe pastāstīja par sevi, savu radošo darbu.

     Praktiskā nodarbībā režisors uzsvēra prasmes, kuras topošajos darbiniekos vēlas redzēt darba devēji. Vienmēr tiek izvērtētas dažādas īpašības, prasmes un iemaņas, ko vienā vārdā apzīmē kā kompetences. Daļa no tām ir tā saucamās tehnoloģiskās zināšanas jeb kompetences – tās ir skaidri izmērāmas un novērtējamas. Otra daļa ir sociālās kompetences, kas ietver gan cilvēka personības iezīmes, gan viņa motivāciju, arī vērtības. Tās ir daudz grūtāk izmērāmas, tomēr ne mazāk svarīgas. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas spējas strādāt komandā, tāpat parādīt savu iniciatīvu un proaktivitāti gan ideju, gan risinājumu radīšanā. Nodarbības bija tik lieliskas, jo skolēni izrādīja vēl vienu ļoti svarīgu prasmi – aizrautību.

     Tā bija lieliska iespēja tikties ar iedvesmojošu un radošu personību. Jebkuras klases izaugsmes pamatā ir draudzīga, saliedēta un mērķtiecīga komanda. Nodarbībās tika radīta patīkama klases iekšējā atmosfēra un uzlabojās savstarpējā komunikācija.

     Skolēni atzina, ka bijis interesanti darboties, tāpat uzzinājuši daudz jauna gan par sevi, gan citiem klasesbiedriem, piemēram, ka lielākajai daļai klasesbiedru patīk garšīgi paēst, un lielākoties par to arī domā. Pastāv paniskas bailes no nāves. Lielākā skolēnu daļa cenšas viens otram līdzināties, neizcelties citu vidū, neizcelt savu individualitāti. Nodarbību laikā klasesbiedri kļuva saliedētāki. Kopumā interesanti pavadīja laiku, pildot visdažādākos uzdevumus, gan jautrus, gan nopietnus. Skolēni saprata, ka biežāk vajadzētu saturīgi sarunāties, būt kopā un nebēgt no problēmām. 

eihe2

 

eihe3 eihe4

7.b klases skolēni nodarbībā „Savu sapņu īstenotāji”

 

Skolēni aizpildīja arī darba lapas Esi savas dzīves režisors, kurās iepazina un atklāja sevi. Aprakstīja savus ieradumus – lietu kārtību, dienas plānu, kas patīk un kāpēc, nozīmīgākās īpašības, kurām jāpiemīt veiksmīgiem cilvēkiem, ko vēlētos sasniegt. Tāpat izvirzīja dzīves mērķi un izstrādāja nākotnes vīziju – kādi konkrēti darbi būtu jāveic sevis pilnveidei, jauniem sasniegumiem. 

 

Vairāk bildes ŠEIT!!

 

Limbažu novada ģimnāzijas karjeras konsultante Ieva Ratniece

Foto: Uldis Bušs