Dzejas kafejnīca 2019

Šī gada 26. septembrī pie Limbažu novada ģimnāzijas loga klauvēja zeltaini izraibinātais rudens, taču loga otra pusē tam atbildējām mēs – krāsainām dvēselēm piepildītie ģimnāzisti.

Dzejas dienas aizvadījām lielā tuvībā un omulībā. Ar mīlestību un čaklām rociņām izdekorētajā pagrabstāva JoJo zālītē sarūmējāmies teju pie 40 cilvēkiem. Lielākā daļa protams mākslinieku.

Uz nelielās skatuvītes, pieticīgā apgaismojumā jaunieši deklamēja dzeju, rādīja dažnedažādākos teatrālos uzvedumus un muzikālos priekšnesumus tēmas noskaņās. Sākot ar Madaras Pormalas dvēseļu stīgu aizskarošo parafrāzi par I. Ziedoņa “Dēls bezgalīgi grima” līdz pat ģitāras aranžējumam Jāņa Griškoita izpildījumā un Lauras Nemmes dziedājumam skolas pagalmā.

Sirsnīgo pasākumu papildināja sildoša tēja un vēdera priekam sagādātie gardumi.

Epizodes no kafejnīcas var atrast ne tikai mūsu atmiņās un sirdī, bet arī Pētera Alkšņa profesionālajās fotogrāfijās, kurās viņš spējis notvert katru mazo tā vakara burvību.

Dzejas dienas noslēguma odziņa bija iespēja atstāt savu vēstījumu uz kāda no telpas spoguļiem, kā arī pavadošā gaismas taciņa, ko veidoja divas apšūtu burciņu un svecīšu virtenes uz bruģa. 

 

dzk1 min dzk2 min

dzk4 min dzk5 min

dzk3 min

 

 Autors: Emīlija Paula Krogzeme, 12. a

Vairāk P.Alkšņa un U. Buša uzņemtās fotogrāfijas var apskatīt ŠEIT