Divpadsmitie muzejos!

Š.g. 28. februārī plkst. 10.30 Limbažu novada ģimnāzijas divpadsmito klašu audzēkņi kāpa autobusā un devās uz Rīgu – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Jaņa Rozentāļa un Rūdolfa Blaumaņa muzejs bija tās vietas, kuras devāmies izzināt VKKF mērķprogrammas projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros.

LNMM lielo divpadsmito saimi sadalīja divās grupās, kuras pavadīja divas zinošas gides. Abas grupas tika iepazīstinātas ar muzeju no galvas līdz kājām vārda burtiskā nozīmē. Tika sākts ar balto dēļu jumta telpu un beigts ar mūsdienu mākslinieku šedevriem. LNMM gides ieveda mūs mākslas laika mašīnā un izveda cauri daudziem gadsimteņiem vienā elpas vilcienā.

muzejs2 muzejs 3

Jaņa Rozentāļa un Rūdolfa Blaumaņa muzejs atrodas Alberta ielā 12-9, ēkas sestajā stāvā, kas bija liels pārbaudījums vecāko klašu audzēkņiem. Šis muzejs atšķiras ar to, ka tā apmeklētājiem ļauj sajust abu izcilo latviešu sadzīvi, jo pats muzejs atrodas Jaņa Rozentāļa un apakšīrnieka Rūdolfa Blaumaņa dzīvoklī, kas piedod muzejam pievienoto vērtību. Muzeja darbinieces no sākuma iepazīstināja mutiski par izcilo latviešu dzīves ritējumu, taču pēc tam mudināja pētīt Jaņa Rozentāļa māksliniecisko attīstību gleznās, iemācot atšķirt mākslas virzienus, kā arī Rūdolfa Blaumaņa noveļu un lugu iedvesmas avotus. Pašas muzeja darbinieces iesmējās, ka otrajā stāvā dzīvoklī (kur uziet tika ļauts, uzsitot gongu) atradās gan Jaņa Rozentāļa, gan Rūdolfa Blaumaņa akadēmijas, uz kurām nāca viņu studenti smelties gudrības un gūt pieredzi.

Vēlā pēcpusdienā Limbažu novada ģimnāzijas divpadsmitie devās mājup. Katram no vecāko klašu pārstāvjiem pa galvu griezās savas domas, taču galvenais, lai šis ceļojums mākslas pasaulē paliek katrā, it īpaši, kad maijā būs jākārto CE latviešu valodā.

Muzejs4

12. klases skolēns