Cēsu pulka Skolnieku rotas Karoga svētki Smiltenē

Ceturtdien, 19.maijā Limbažu novada ģimnāzijas jauniešu grupa: Tabita Ozoliņa, Ēriks Daniels Baltalksnis, Kārlis Luste, Ričards Pabērzs un Ritvars Dubults skolas direktores Guntas Lāces vesti un skolotājas Ijas Puisānes pavadīti un Cēsu kauju vispārīgos faktos iesvaidīti draudzīgā kopā piedalījās Cēsu pulka Skolnieku rotas Karoga svētku pasākumā Smiltenē – tradicionālajā 10 Ziemeļvidzemes skolu tikšanās reizē.

IMG 1005

Pēc pasākuma svinīgās atklāšanas vidusskolēni jauktās izlozētās komandās Kara muzeja speciālistu vadīti apguva šaušanu ar pistoli, iepazina Latvijā pielietoto šaujamieroču īpatnības, iejutās dažādu armiju karavīru ietērpos, uzzināja par Latvijas ordeņu vēsturi, „izstaigāja” I pasaules kara takas. Savukārt Bruņoto spēku Zemessardzes vīri un sievas izrādīja bruņojumu, kāds ir mūsu Latvijas karavīru un zemessargu rīcībā. Pēcpusdienu noslēdza svinīga Skolnieku rotas karoga nodošana nākošajiem glabātājiem – Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijai, kā arī skolu patriotiskā darba novērtējums. Jauniešus uzrunāja gan pasākuma organizatori, gan Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Mūsu novēlējums mums – izzināt Cēsu kauju notikumus Limbažu pievārtē un Vidrižos (laba tēma pētnieciskajam darbam!), kā arī iesaistīties ikgadējā cēsnieku organizētajā eseju konkursā.

Bildes no pasākuma pieejamas galerijā!